Bezpłatna wycena

Piana PUR

Natrysk piany poliuretanowej jest najskuteczniejszym sposobem izolacji i ocieplenia poddaszy, hal przemysłowych, stropów, ścian fundamentów garaży i wielu innych elementów konstrukcyjnych budynku.

Izolacje natryskowe pianą PUR

 
Przy zastosowaniu odpowiednich materiałów zmniejszymy współczynnik przenikania ciepła do minimum, zapewnimy sobie większy komfort użytkowania pomieszczeń, a jednocześnie ograniczymy wydatki na ogrzewanie.

Warto pamiętać, że izolacje natryskowe mogą być stosowane zarówno we wnętrzu jak i na zewnątrz budynku.

Przewaga piany PUR nad wełną:
  • brak mostków termicznych
  • nie traci swoich właściwości izolacyjnych z upływem lat
  • zapewnia dobrą wentylację całej przegrody jest odporna na grzyby i pleśnie
  • piana jest lekka nie obciąża dodatkowo konstrukcji
  • nie odczepia się od belek i desek
Izolacje natryskowe pianą PUR

Piana poliuretanowa dzieli się na pianę otwarto-komórkową oraz zamknięto-komórkową

Piana otwartokomórkowa swoją strukturą przypomina gąbkę. Ma nadal bardzo dobrą izolacyjność termiczną (λ = 0,036-0,040 W/(m.K)), ale gorszą od pian zamkniętokomórkowych. Jest niezwykle lekka (8-10 kg/m3, dla porównania ciężar wełny to 10-80 kg/m3). Jest paroprzepuszczalna stosuję się ją do ociepleń poddaszy, stropów, ścian działowych.
Piana zamknietokomórkowa jest lekka (35-60 kg/m3) i ma bardzo dobrą izolacyjność termiczną, w porównaniu z innymi materiałami do ociepleń (λ = 0,023-0,029 W/(m.K)). Nie jest paroprzepuszczalna, ale ma wysoką odporność na wodę. Po wyschnięciu jest twarda i sztywna, więc jest bardziej narażona na konsekwencje różnych naprężeń. Ten rodzaj piany wykonuję się na fundamenty, hale przemysłowe,jako izolacja pod posadzki.