Bezpłatna wycena

Ocieplanie poddaszy

Poddasze użytkowe jest szczególnie narażone na wszelkie niedoskonałości i błędy w sztuce budowlanej. 

Wystarczy na przykład użycie niepoprawnego układu warstw izolacyjnych, nieciągłość materiału ociepleniowego czy brak prawidłowej paroizolacji, by narazić poddasze na zawilgocenie, rozwój grzybów i pleśni, a wreszcie gnicie elementów więźby (drewnianej konstrukcji dachu).Dlatego, aby ustrzec się przed koniecznością kosztownej wymiany ocieplenia poddasza, czy nawet fragmentów konstrukcji dachu, warto zadbać o ich prawidłowe ocieplenie, wykonane najlepiej przez przeszkoloną ekipę montażową.

Przy zastosowaniu odpowiednich materiałów zmniejszymy współczynnik przenikania ciepła do minimum, zapewnimy sobie większy komfort użytkowania pomieszczeń, a jednocześnie ograniczymy wydatki na ogrzewanie oraz klimatyzacje.

Ocieplenie poddaszy

Wełna traci swoje właściwości już podczas przechowywania na magazynach ponieważ najczęściej jest przechowywana w miejscach narażonych na wilgoć. Jak wiadomo kontakt wełny z wilgocią znacznie obniża właściwości izolacyjne jeszcze przed jej zastosowaniem. Warto pamiętać, że ocieplenie poddasza pianką poliuretanową jest dość proste i nie wprowadza ryzyka powstania mostków termicznych. Pianka penetruje każdą szczelinę, a po zaschnięciu tworzy skuteczną warstwę termoizolacyjną. Sprawdza się szczególnie dobrze w przypadku poddaszy o skomplikowanym kształcie więźby dachowej.


Przewaga ocieplenia pianą poliuretanową:

  • brak mostków termicznych piana rozrasta się podczas aplikacji szczelnie wypełniając całą powierzchnie
  • nie traci swoich właściwości izolacyjnych z upływem lat
  • zapewnia dobrą wentylację całej przegrody
  • jest odporna na grzyby i pleśnie
  • piana jest lekka nie obciąża dodatkowo konstrukcji
  • jest elastyczna, dzięki czemu, gdy zaizoluje się nią konstrukcje drewniane, nie odczepi się od belek i desek, które w naturalny sposób pracują wełna po upływie kilku lat spada z konstrukcji

Ocieplenie poddasza pianką poliuretanową zwiększa także wytłumienie akustyczne, stanowi barierę dla wilgoci i nie dopuszcza do powstawania pleśni oraz grzybów.